Hlavní navigace

Slovenská konkurence pro Basecamp není na prodej. Vyzkoušíte Getquantify?

18. 4. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Webdesigner Roman Leinwather pracoval na deseti či dvaceti zakázkách současně. Přestával se v nich orientovat a žádný z existujících nástrojů pro zvládnutí takového zmatku mu nevyhovoval. Proto si naprogramoval vlastní. Teď doufá, že Getquantify zaujme i další uživatele. Nejen freelancery, ale i platící zákazníky. Za 29 euro měsíčně. „Pevně věřím, že je osloví přehledné uživatelské prostředí a široká škála funkcí,“ říká autor Getquantify v rozhovoru pro Lupu.

Popište prosím třemi větami službu Getquantify. Co umí a k čemu je užitečná?

Getquantify je real-time web aplikacia, ktora zefektivnuje spolupracu ludi v time. Umoznuje rozclenit pracu timu do projektov a udrzuje vsetky potrebne dokumenty ako aj diskusie v relevantnych ulohach a o kazdej zmene informuje okamzite vsetkych zainteresovanych. Moznost sledovania casu straveneho nad ulohami, z toho plynuce casove alebo financne spravy prinasaju tolko potrebny nadhlad nad projektami.

Podobných webových aplikací už ale existují desítky, ne-li stovky. Koho považujete za svou konkurenci u nás a v zahraničí a čím se chcete odlišit?

Sam som vyskusal desiatky aplikacii podobneho zamerania pocas svojej prace v priebehu poslednych desat rokov a myslim si, ze vytovrenie komplexnej aplikacie s uzivatelskym prostredim, ktore nevyznieva na prvy pohlad komplikovane a podporuje prirodzeny tok informacii, je celkom vyzva, a to ma na tom najviac zaujalo. Medzi konkurencne produkty patria urcite Basecamp, GoPlan, PivotalTracker, GetFlow a spusta dalsich.

Kdo je váš typický uživatel? Proč by si měl z široké nabídky vybrat právě vaši službu?

Som v stadiu, ked si svojho typickeho uzivatela stale este hladam. Aplikaciu doposial skusali uzivatelia z roznych odvetvi, ale zatial tazko povedat, aky bude typicky zakaznik.

Pevne verim, ze zakaznikov oslovi prehladne a ciste spravovanie uzivatskeho prostredia a siroka skala funkcii, ktora sa rozrasta kazdym tyzdnom, kedze ako solo-tvorca nie som limitovany schvalovacimi a inymi procesmi.

Jak chcete přilákat další uživatele?

Aplikaciu postupne evidujem v zahranicnych sluzbach, ktore prinasaju cieleny trafic. Taktiez planujem email kampane a propagaciu cez zlavove sluzby.

Jak dlouho na projektu pracujete, v jaké fázi se nyní nachází?

Na Getquantify pracujem druhym rokom, vo svojom volnom case. Klucove funkcie su implementovane, ale stale pracujem na novych funkciach, ktore zjednodusia online spolupracu a postupne odlisia produkt viac a viac od konkurencie.

Kolik lidí na projektu pracuje? Jaké máte zkušenosti a jak jste si v týmu rozdělili role?

Na projekte pracujem sam. Moje skusenosti su hlavne v UI, UX design, front-end a back-end kodovani.

Pracujete na tomto projektu na plný úvazek, nebo se věnujete ještě něčemu jinému?

Na Projekte pracujem po veceroch a vikendoch. Pocas dna pracujem ako freelancer.

Jak jste dosavadní vývoj financoval? Hledáte investora?

Naklady tvoria v podstate len moj cas a prenajom servrovych sluzieb v skalovatelnej Amazon infrastrukture, co hradim zo svojch zdrojov. Investora nehladam.

Za jakou nejnižší částku byste byl dnes ochoten projekt prodat, kdyby se objevil vážný zájemce?

Nie je na predaj.

Jak by mělo Getquantify vydělávat peníze?

Getquantify stoji 29 EUR mesacne pre cely tim.

Kolik máte aktivních uživatelů, kolik platících zákazníků a jaký je obchodní plán pro letošní rok?

Aktivnych uzivatelov zatial nie je vela, dufam, ze marketingove aktivity, ktore planujem v blizkej buducnosti, ich cislo zvysia. Plan na tento rok je ziskat co najviac zakaznikov, zapracovat funkcie, ktore umoznia vnimat aplikaciu ako online kancelariu pre akukolvek firmu.

Roman Leinwather

Šest let žil v Londýně, kde vystudoval webdesign a pracoval pro několik startupů a webových agentur. Nyní třetím rokem vytváří weby na zakázku pro agentury ze Španělska, Británie a Dánska. Více v profilu na LinkedIn.

Co vás k vytvoření služby inspirovalo? Proč jste zvolil název Getquantify?

Bezne pracujem na 10–20 projektoch sucasne, ci uz pracovnych alebo sukromnych, a preto potrebujem sam nastroj, ktory mi pomaha to zvladat.

Co vás k vytvoření služby inspirovalo? Proč jste zvolil název Getquantify?

S nazvom to bolo trochu komplikovanejsie. Aplikacia sa povodne volala Quantify, ale po par mesiacoch od spustenie ma kontaktovali pravnici americkej firmy, ktora vlastnila tuto obchodnu znamku, a tak som predisiel problem zmenou mena.

Kde vidíte svůj projekt za tři roky?

Do troch rokoch by som bol rad, keby som sa aplikacii mohol naplno venovat a mal stovky uzivatelov.

MMF24

Kdyby neexistoval internet, v jaké oblasti byste se nejspíš realizoval?

Kedze design je mi velmi blizky, asi by som pracoval v Print priemysle ako grafik.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).