Hlavní navigace

Slovenská Markíza má opět nový zpravodajský web

10. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 9. 2008

Komerční jednička na Slovensku, televize Markíza, se zdá se stále hledá v budování zpravodajského portálu. Jak informuje server Mediálne.sk, nečekaně totiž ukončila provoz svého webu Markizadnes.sk a spustila novinkový portál TVNoviny.sk. Ten není svému předchůdci vůbec podobný, ale za to nápadně připomíná servery společnosti CME v Chorvatsku a Slovinsku. Stránky 24ur.com a Dnevnik.hr jako by mu z oka vypadly. Přesto, že se nový portál od předchozích stránek výrazně liší, jedno s ním má společné – oba výrazně pracovaly s videem.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Na Slovensku by mohl vzniknout podobný portál jako tn.cz

Markíza na svém webu využívá videoservis z tiskových konferencí, zahraničních agentur, vlastní produkce a přebírán je také materiál od sesterského serveru tn.cz, který provozuje česká Nova. Server Mediálne.sk vtipně poznamenává, že slovenské komerční Markíze se dokonce několikrát podařilo v titulku zprávy nechat původní český text. TVNoviny.sk už jsou třetím pokusem Markízy o zpravodajský web, před Markizadnes.sk to byl na jaře 2007 portál TNky.sk.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.