Hlavní navigace

Slovenská Markíza spustí další televizi, získala licenci pro stanici Passion

Lukáš Polák

Podle žádosti mají tvořit 98 procent programy, z toho 92 procent dramatické programy a osm procent zábavné. Zbývající dvě procenta mají připadat na doplňkové vysílání.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Markíza Slovakia získala na posledním zasedání Rady pro vysílání a retransmisi (RVR), tamní obdoba české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), licenci pro svůj chystaný kanál Markíza Passion. Informovala o tom slovenská média. Jako první server Mediálne.sk, krátce po něm i Mediaboom.sk píšící značně ve prospěch konkurenční skupiny JOJ Media House. Zatím není známo, jakým směrem by měla být stanice orientovaná. Podle mediálního webu Omédiách.com slovenské novinářky Miroslavy Kernové je pravděpodobné, že stanice nabídne filmy a seriály.

WT100 tip v článku Kabátová

Z ARCHIVU: Markíza se dohodla na Slovensku na šíření svých kanálů v HD a nelineárních službách

Podle žádosti mají tvořit 98 procent programy, z toho 92 procent dramatické programy a osm procent zábavné. Zbývající dvě procenta mají připadat na doplňkové vysílání, konstatoval server Mediálne.sk. V tuto chvíli zatím není známo, zdali bude program dostupný i v České republice, a to například prostřednictvím některého ze satelitních operátorů. Stanice svým názvem nápadně připomíná německou tematickou televizi mediálního domu RTL Deutschland, tedy kanál Passion. Konkurenční JOJ Media House nedávno spustil filmový kanál JOJ Cinema, který je dostupný i na našem trhu.

Našli jste v článku chybu?