Hlavní navigace

Slovenská Markíza spustí další televizi, získala licenci pro stanici Passion

29. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle žádosti mají tvořit 98 procent programy, z toho 92 procent dramatické programy a osm procent zábavné. Zbývající dvě procenta mají připadat na doplňkové vysílání.

Společnost Markíza Slovakia získala na posledním zasedání Rady pro vysílání a retransmisi (RVR), tamní obdoba české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), licenci pro svůj chystaný kanál Markíza Passion. Informovala o tom slovenská média. Jako první server Mediálne.sk, krátce po něm i Mediaboom.sk píšící značně ve prospěch konkurenční skupiny JOJ Media House. Zatím není známo, jakým směrem by měla být stanice orientovaná. Podle mediálního webu Omédiách.com slovenské novinářky Miroslavy Kernové je pravděpodobné, že stanice nabídne filmy a seriály.

CIF23

Z ARCHIVU: Markíza se dohodla na Slovensku na šíření svých kanálů v HD a nelineárních službách

Podle žádosti mají tvořit 98 procent programy, z toho 92 procent dramatické programy a osm procent zábavné. Zbývající dvě procenta mají připadat na doplňkové vysílání, konstatoval server Mediálne.sk. V tuto chvíli zatím není známo, zdali bude program dostupný i v České republice, a to například prostřednictvím některého ze satelitních operátorů. Stanice svým názvem nápadně připomíná německou tematickou televizi mediálního domu RTL Deutschland, tedy kanál Passion. Konkurenční JOJ Media House nedávno spustil filmový kanál JOJ Cinema, který je dostupný i na našem trhu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).