Hlavní navigace

Slovenská Moooby TV ukončila vysílání

5. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 3. 2008

Zcela nečekaně přestal včera na satelitu vysílat slovenský kanál Moooby TV, který byl zaměřený především na interaktivní hry a zábavu. Diváci tak mají na družici Thor (0,8 st. záp.) možnost naladit volně na této frekvenci pouze už dva slovenské programy, TV Patriot a Nautik TV. Kromě toho obsahuje transpondér ještě čínskou televizi CCTV 9 a partizánskou rozhlasovou stanici Kiss. Moooby TV zahájila vysílání 1. března 2005 a vysílání tak přerušila téměř na tři roky přesně od svého startu.

ICTZ23

Kanál se po celou dobu svého vysílání potýkal s finančními problémy, velkou ranou pro něj byl 1. únor 2006, kdy byl vyřazen z nabídky slovenské pobočky UPC. Moooby TV nebyla klasickým programem, ale interaktivní televizí, která žila z SMS a MMS odesílaných diváky. Satelitní příznivci volných kanálů však nemusí smutnit. Náhradou by jim měla být náboženská TV Lux, která chce zahájit vysílání 1. května. Na Thoru se objeví i 2 slovenské rozhlasové stanice – Rádio One a Hornet rádio.

ČTĚTE TAKÉ: TV Lux, slovenská obdoba křesťanské televize Noe, dostala licenci

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.