Hlavní navigace

Slovenská STV 3 pravděpodobně v srpnu, „Čtyřka“ v roce 2010

18. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 2. 2008

V srpnu, tedy podle plánu, by měl začít vysílat první digitální kanál Slovenské televize STV 3. Stane se tak při příležitosti konání Olympijských her v Pekingu. To není pro čtenáře serveru DigiZone.cz nová informace. S faktem o chystaném čtvrtém kanálu však dnes přišla slovenská agentura TASR, která přinesla rozhovor s Jozefem Mračnou, statutárním zástupcem STV. „Čtyřka“ by měla být podle předběžných plánů spuštěna v roce 2010.

KL22 hlasovani

Už dnes připravujeme pracoviště tak, aby se dala vysílat i Čtyřka, uvedl pro TASR Mračna. Čtvrtý kanál by měl podle něho ke zpravodajství přistupovat jinak, než to dělá zatím jediná domácí televize tohoto druhu TA3. Vysílat v půlhodinových blocích určitě nebude naším cílem, dodal Mračna. Server Mediálne.sk se ještě vrací k bližšímu projektu, tedy STV3. Uvádí, že technicky a programově je již všechno připraveno, ale zatím není jasné, jak bude program financován, protože Slovenská televize ho nezařadila do rozpočtu.

K TÉMATU:
Sportovní kanál STV nebude jenom ve vysokém rozlišení obrazu
Chystaný sportovní kanál STV se neobejde bez dotace nebo úvěru
Sportovní kanál STV chystá NHL a anglickou fotbalovou ligu
Sportovní kanál STV přijde na čtvrt miliardy korun ročně
Sportovní STV 3 nebude moci letos vysílat bez státní dotace

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.