Hlavní navigace

Slovenská TA3 zvažuje, zda vůbec bude vysílat v DVB-T. Je to pro ni drahé

21. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 4. 2010

Digitální vysílání z pozemních vysílačů zvážíme, ale protože jde o nejdražší způsob šíření signálu, bude záležet na tom, zda by nám takové rozhodnutí přineslo nějaký užitek, prohlásil generální ředitel slovenské zpravodajské televize TA3 Matej Ribanský. Momentálně zvažujeme a kalkulujeme náklady spojené se zařazením do multiplexu, prohlásil přímo ve vysílání TA3.

K TÉMATU: Přijímáme zemskou digitální televizi od sousedů: Slovensko

BRAND

Ukazuje se, že digitální terestrická distribuce je z našeho pohledu momentálně nejnákladnějším způsobem distribuce televizního signálu, konstatoval šéf TA3. Pokud se tedy program objeví v DVB-T, jedině za podmínky, že to pro něj bude efektivní. Náklady na růst pokrytí by muselo provázet i zvýšení příjmů televize, vysvětlil Ribanský. Podle společnosti Towercom, která je držitelem oprávnění pro provozování prvních tří celoplošných multiplexů na Slovensku, bude v budoucnu DVB-T využívat jen přibližně 10 procent Slováků.

Towercom předpokládá, že mezi diváky převáží ostatní vysílací platformy, především satelit a kabelová televize. Sám Towercom je přitom provozovatelem dominantní satelitní služby Skylink. TA3 se dosud účastnila testů DVB-T, v prvním řádném multiplexu, který začal vysílat loni v prosinci, se ale neobjevila. Pozemní cestou, ale analogově, vysílá pouze v Bratislavě.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).