Hlavní navigace

Slovenská televize by mohla mít až pět kanálů

11. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 6. 2008

Slovenská veřejnoprávní televize STV by nemusela mít jen čtyři kanály, jak se plánuje, ale pět. S touto myšlenkou přišel na poslední zasednutí Rady STV nedávno zvolený generální ředitel Štefan Nižňanský. Kanál by měl být zaměřený na Slováky žijící v zahraničí. Zajímavým způsobem by se tak dozvěděli, co se děje v jejich rodné zemi, citoval Nižňanského server Mediálne.sk. Myšlenka na vznik takového kanálu ale není novinkou, nedávno přinesla podobnou informaci již slovenská agentura TASR.

UXD

V případě schválení tohoto projektu je možné, že toto vysílání bude STV zabezpečovat od příštího roku, řekla v květnu tisková mluvčí Slovenské televize Želmíra Habánová. Veřejnoprávní televize našich východních sousedů chystá kromě tohoto kanálu na 8. srpna start sportovního programu Trojka, který bude vysílat během olympiády ve vysokém rozlišení, a v dlouhodobějším horizontu připravuje zpravodajský kanál Čtyřka. Jeho předběžný start je stanoven na rok 2010.

K TÉMATU:
Slovenská televize chce vysílat do zahraničí nekódovaně

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.