Hlavní navigace

Slovenská televize počítá příští rok se stamilionovou ztrátou

26. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 11. 2009

Vedení Slovenské televize před kontrolním orgánem neuhájilo rozpočet ani programový koncept pro příští rok. Navzdory tomu, že televize počítá s přísunem účelově vázaných dotací od státu ve výši 12,5 mil. eur (přes 300 mil. Kč), ani tak nedokázal management sestavit vyrovnaný rozpočet. Televize počítá s celkovými příjmy ve výši 90,8 mil eur (2,27 mld. Kč) a náklady ve výši 94,5 mil. eur (2,36 mld. Kč). Celkově by tak měla Slovenská televize v příštím roku prodělat přibližně sto milionů českých korun.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: STV Trojka nemá pro příští rok příliš dobré vyhlídky

Veřejnoprávní instituce je několik posledních let ve hluboké ztrátě a problém se nepodařilo vyřešit ani novými způsoby financování, kdy ke koncesionářským poplatkům a příjmům z reklamy přibudou od příštího roku i pravidelné platby od státu na vlastní tvorbu televize. Problémy s financováním má navíc i sportovní program STV Trojka, který nemá zajištěna vysílací práva pro příští sezony na některé populární soutěže – dokonce ani na příští kvalifikaci slovenských fotbalistů na evropský šampionát 2012 nebo mezinárodní zápasy hokejových reprezentantů. Sportovní diváky tak čeká porce mnoha repríz.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.