Hlavní navigace

Slovenská televize slaví 55 let. Dvojka připomene výročí dnes večer

2. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 11. 2011

Zítra to bude 55 let, co bylo zahájeno vysílání Československé, později pouze Slovenské televize z Bratislavy. STV toto datum připomene dnes večer od 20:05 na svém okruhu Dvojka prostřednictvím archivního bloku 55. výročie STV – Spomienky na spomienky, 1.časť. Programový ředitel Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) Andrej Miklánek zhodnotil výročí jako velmi slušnou tradici.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská televize uvažuje o vysílání téhož co rozhlas, jen s obrazem

Tato instituce je mimořádně důležitou součástí naší novodobé historie. Z tradice se však v současnosti žít nedá. Naší ambicí je na základě co nejširší objednávky definovat úlohu a smysl veřejnoprávního média v moderní multimediální době, uvedl Miklánek pro agenturu SITA. Vysílání ČST z Bratislavy odstartoval 3. listopadu 1956 přímý přenos z Parku kultúry a oddychu, který byl shodou okolností věnován 30. výročí rozhlasového vysílání u našich východních sousedů.

CIF23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slovenský parlament zrušil koncesionářské poplatky. Od roku 2013

Středeční večer bude mít podle agentury SITA dvě části. První, již zmiňovaná, poběží od 20:05 do 21 hodin, druhá pak od 21:55. Půjde konkrétně o Noc v archivu. Diváci se mohou těšit na sestřihy jednotlivých galaprogramů k jednotlivým výročím STV, o doprovodný komentář se postarají Rado Kuric a Miki Michelčík spolu s archivářem STV Milanem Antoničem. Slovenskou Dvojku je možné sledovat u nás díky přeshraničnímu přijmu s terestrických vysílačů (DVB-T) a také prostřednictvím řady kabelových a satelitních operátorů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).