Hlavní navigace

Slovenská televize zastavuje investigativní publicistiku

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 11. 2009

Pořad Reportéri STV, který se na Slovenské televizi vysílá od roku 2004 a byl inspirován úspěšnými publicistickými pořady českých i slovenských televizí, bude v prosinci pozastaven. Vedení televize na něj prý nemá peníze, kromě toho jsou samotní reportéři pod tlakem nejvyššího vedení televize, které jim vyčítá manipulaci a neprofesionalitu. Informuje o tom slovenský deník SME a portál Mediálne.sk.

Investigativní reportáže zavedl ve Slovenské televizi reformní ředitel Richard Rybníček, publicistický tým zakládal někdejší bratislavský reportér televize Nova Eugen Korda, který kvůli tomu odešel z Novy po deseti letech nepřetržitého působení. Po změně vedení Slovenské televize se reportéři dostali do nemilosti zejména kvůli tomu, že poukazovali na některé kauzy politických stran slovenské vládní koalice. V několika případech dokonce došlo ke stažení již hotových reportáží z vysílání (naposled začátkem října). Vedení STV ale v oficiálním stanovisku argumentuje pozastavením relace pouze z důvodu nedostatku peněz.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.