Hlavní navigace

Slovenská Trojka možná omezí přenosy z NHL

17. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
17. 4. 2009

Sportovní kanál Slovenské televize Trojka nemusí od příští sezony vysílat přímé přenosy z hokejové NHL. Původně jeden z největších taháků sportovního kanálu tak může zmizet, protože STV nevlastní exkluzivní práva pro vysílání na území Slovenské republiky. Informuje o tom server Mediálne.sk. Trojka vlastní jen sublicenci.

Exkluzivní práva pro zápasy NHL v obou státech bývalé federace drží Nova sport. I proto má sportovní redakce STV omezený výběr zápasů, které může vysílat, a nemusí se tak dostat k nejatraktivnějším utkáním, ve kterých hrají čeští a slovenští hráči.

ebf - partner 1

Problémem Trojky může být i vzrůstající konkurence. Kromě Novy sport totiž zápasy NHL vysílají i kabelové kanály Sport 1 a Sport 2, které jsou dostupné ve stejných programových balíčcích jako Trojka. Sportovní program STV totiž nevysílá na většině území v DVB-T a musí se tedy spoléhat na zařazení do placených nabídek kabelových a satelitních operátorů. Pokud by Trojka působila v DVB-T, utkání NHL by pro značnou část slovenských diváků přinášela exkluzivně. Nyní se dostává jen k těm, kteří již mají k dispozici buďto Novu sport nebo Sport 1/2.

Alternativou k NHL by pro STV Trojku mohla být ruská kontinentální soutěž KHL, ve které hraje několik desítek českých a slovenských hokejistů včetně největší hvězdy Jaromíra Jágra. Televize mimo působnost KHL zatím neprojevily o vysílání této ligy zájem, nabídku učinil pouze Eurosport, který nabízel za práva 2 miliony eur. Zástupci ruské soutěže si ale slibují vyšší výnos z televizních práv tím, že je budou prodávat v každé zemi zvlášť.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).