Hlavní navigace

Slovenská Trojka se hádá s TA3 o sledovanost

14. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 8. 2008

V rámci propagace svého nového programu Trojka vydala včera slovenská veřejnoprávní televize STV obsáhlou tiskovou zprávu, v níž tvrdí, že její sledovanost byla v sobotu 9. srpna větší, než u konkurenčního zpravodajského kanálu TA3. STV v materiálu pro novináře uvedla: V sobotu 9. srpna dosáhla Trojka vyšší podíl na trhu než Dvojka (druhý program STV, pozn. red.) a TA3 v čase mezi 22:25 – 22:55 hod. Na prvním místě byla podle ní Jednotka, pak Markíza, TV Joj, Trojka, Dvojka a nakonec TA3.

MM socky3

Podíváme-li se na výsledky sledovanosti, které jsou k nahlédnutí na serveru Mediálne.sk, vyplývá z nich skutečnost, že za celý den však v sobotu byla nejsledovanější Markíza, poté Dvojka a TV JOJ, Jednotka a nakonec TA3. Sportovní kanál Trojka se ve výsledcích vůbec neobjevil. Přesto STV tvrdí, že Trojka má stabilní pozici a neustále „šlapala“ zpravodajské televizi na paty. TA3 uznává, že Trojka byla sice po určitou dobu sledovanější, ale ihned vrací Trojce úder: Je nesprávné porovnávat specializované televize v konkrétním nočním vysílacím čase právě během olympiády v Pekingu, tvrdí mluvčí TA3 Zuzana Vachová.

TA3 si také neodpustila do STV rýpnout a poznamenala, že nízká sledovanost STV 3 zdaleka nedosahuje vysoké hodnoty zpravodajské televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.