Hlavní navigace

Slovenská Trojka skončí koncem června. Vrátí se možná za dva roky

5. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 4. 2011

Slovenský sportovní kanál Trojka, jehož ukončení vysílání bylo několikrát odloženo a nakonec bylo stanoveno na 31. května, bude vysílat do konce června. Na dnešní tiskové konferenci k nadcházejícímu hokejovému mistrovství světa na Slovensku to oznámila tamní veřejnoprávní televize. Vysílání STV 3 se tak prodlouží přibližně o jeden měsíc.

K TÉMATU: Sportovní kanál Slovenské televize Trojka skončí 31. května. Prý dočasně

Není to rozhodnutí proto, že bychom byli s tímto okruhem z hlediska obsahu anebo realizace programu nespokojeni, je to ekonomické rozhodnutí. Hned, jak by situace v STV umožňovala, abychom rozšířili naši programovou nabídku, tak ji rozšíříme, cituje programového ředitele Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) Ľuboše Machaje ČTK. Obnovení vysílání tohoto kroku připadá v úvahu buďto v příštím roce, ale spíše až v tom následujícím, tedy 2013.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní Trojku nezruším, jenom pozastavím, slibuje ředitelka RTVS

Já bych byl nejraději (…), aby byla koncepce, že Slovenská televize bude vysílat čtyři speciální služby tak, jako Česká televize, ale momentálně ty rozpočtové možnosti v České televizi a Slovenské televizi jsou nesrovnatelné, nechal se také slyšet Machaj. Stanislav Štefánik ze sportovního vysílání STV dodal, že díky konci Trojky budou ochuzeni diváci především o domácí sporty. Dojde také na propouštění personálu, RTVS však o něm zatím blíže hovořit nechce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).