Hlavní navigace

Slovenská Trojka získala od vlády dotaci

28. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 5. 2008

Veřejnoprávní Slovenská televize (STV) dostane nakonec od státu dotaci téměř 91 milionů slovenských korun na spuštění nového sportovního kanálu STV Šport. Dnes o tom rozhodla slovenská vláda. Náklady na spuštění sportovního kanálu by měly letos přesáhnout 200 milionů Sk. V příštím roce vzrostou kvůli investicím do technologií na zhruba 580 milionů Sk a v roce 2010 mají činit 375 milionů Sk. Informovala o tom agentura ČTK.

K TÉMATU: STV by měla na sportovní kanál dostat dotaci téměř 100 milionů Sk

V době olympiády bude kanál vysílat 24 hodin denně, po jejím skončení vysílací čas omezí na sedm hodin denně. Necelou třetinu mají činit přímé přenosy, čtvrtinu sestřihy a pětinu záznamy. Sportovní kanál nabídne také publicistiku, zpravodajství a dokumenty. Nadpoloviční podíl vysílání by měl tvořit domácí sport. STV prozatím provozuje dva kanály, a to Jednotku a Dvojku. Do budoucna by pak chtěla spustit i čtvrtý program, který by se věnoval zpravodajství.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.