Hlavní navigace

Slovenská TV 8 expanduje do DVB-T v Čechách, brzo ji naladí i Pražané

12. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obsah vysílání slovenské televize TV 8 je možné jejím charakterem přirovnat k tematické stanici Active TV. Program se stane součástí Regionální sítě 1 podnikatele Iva Brabce.

Slovenská tematická stanice TV 8, která se zaměřuje především na různé interaktivní hry a věštění, bude vysílat prostřednictvím digitálního pozemního vysílání (DVB-T) také v Čechách. Program se podle informací od našich čtenářů objevil už v pátek na českobudějovickém vysílači Regionální sítě 1 z Včelné, brzo však bude dostupný i na zbývajících lokalitách, z nichž je šířen tento zemský multiplex. Serveru DigiZone.cz to potvrdil jihočeský podnikatel Ivo Brabec. Právě ten za Regionální sítí 1 stojí. Program bude možné v budoucnu naladit i v Praze, a to z vysílače umístěného na komíně Malešické spalovny.

BRAND

K TÉMATU: Regionální síť 1 odstartuje v Praze možná do konce léta, ve hře je i slovenská stanice

Vysílání TV8 je založeno na telefonátech a SMS zprávách od diváků televize, kteří tímto způsobem mohou přímo vstupovat a zasahovat do vysílání. TV 8 je určena pro diváky starší 18 let, přičemž struktura televize je koncipována takovým způsobem, aby si v ní každý divák bez rozdílu věku, vzdělání a pohlaví našel program, který ho zaujme, uvádí na svém webu provozovatel stanice, který tu zároveň avizuje, že zájem o expanzi na český trh měl dlouhodobě. Charakterem vysílání je možné TV 8 přirovnat ke stanici Active TV. Ta je v České republice dostupná prostřednictvím multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).