Hlavní navigace

Slovenská TV JOJ chce vysílat olympiádu v letech 2014 a 2016

3. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
3. 3. 2009

Společnost MAC TV, provozovatel slovenských kanálu TV JOJ a JOJ Plus, by se ráda ucházela o vysílání olympijských her v letech 2014 a 2016. Uvedl to server Mediálne.sk, kterému informaci potvrdila mluvčí těchto programů Tatiana Tóthová. Zařazení do vysílání by pak podle ní záleželo pochopitelně na finanční náročnosti projektů. Zároveň je třeba zohlednit také programové preference našich diváků, dodala Tóthová.

ČTĚTE TAKÉ: ČT by mohla přijít o olympiádu v letech 2014 a 2016

Výhodou pro vysílání tohoto sportovního svátku je podle webu skutečnost, že společnost MAC TV, je provozovatelem právě dvou kanálů, kdežto Central European Media Enterprises (CME) vlastní na Slovensku pouze jeden – Markízu. To by se však mělo v budoucnu změnit, protože tamní regulační orgán, kterým je Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), udělil Markíze licenci pro televizi TV Doma. TV JOJ jednání o vysílání OH v již zmírněných letech potvrdila, ale zatím je nechce přes média komunikovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).