Hlavní navigace

Slovenská televize Živa může přijít o licenci. Problémů má hned několik

4. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 10. 2010

Neprůhlednému projektu společnosti TV 5 s názvem Živa hrozí odebrání licence slovenským regulačním orgánem, Radou pro vysílání a retransmisi (RVR). Jak informuje server Mediálne.sk, RVR začala správní řízení s firmou TV 5, která neinformovala o převodu základního jmění v rozsahu převyšujícím 55 procent. Za necelý rok už zvládl kanál několikrát změnit svého provozovatele.

K TÉMATU: Slovenská Živa, která odešla ze Skylinku, dělá problémy i na satelitu Thor

Společnost, která je aktuálně majitelem licence, má i další dva problémy – dražbu, která běží již několik měsíců na její budovu, aktuálně se nachází ve třetím kole, a dluh vůči Sociální pojišťovně, který činil k prosinci loňského roku téměř 83 tisíc eur. Televizi šířila do letošního května také satelitní platforma Skylink, která ji však z nabídky vyřadila. Výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník, zástupce paketu v tuzemsku, označil tehdy obchodní podmínky Živy za velice specifické.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní platforma Skylink odpojila program Živa. Definitivně?

Zvláštní vztah má stanice také k zástupcům médií. Serveru DigiZone.cz se podařilo kontaktovat ředitelku kanálu Eriku Vincourekovou pouze jednou, a to zcela náhodně. Tehdy vzkázala, že bude komunikovat, až to její vedení bude potřebovat. Pevné linky, které odkazují na sídlo firmy, běžně nikdo nezvedá. Další zajímavostí, které si všimla redakce Mediálne.sk, je omezení vysílání pouze na audiotextové služby. Živa, která startovala jako projekt, který má pomáhat, už vysílá vlastní tvorbu pouze mezi devatenáctou a dvacátou hodinou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.