Hlavní navigace

Slovenská Živa spustila web a zakódovala signál na satelitu Astra

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2010

Slovenský povětšinou interaktivní program Živa, který je součástí nabídky na satelitech Astra a Thor, dnes přišel se dvěma novinkami. Ta první je pro diváky příjemná, ta druhá už méně. Signál stanice Živa byl totiž na satelitu Astra, pozice 23,5 st. východně, zakódován. Jak řekl serveru DigiZone.cz výkonný ředitel platformy Skylink Jaromír Glisník, program je dostupný pouze předplatitelům balíčku MULTI.

Tento program má specifické obchodní podmínky, které bych nerad komentoval, uvedl Glisník. Zajímavostí však je, že stejný kanál je šířen prostřednictvím pozice 0,8 západně zcela volně. DigiZone.cz se snažil obrátit přímo na vedení televize, avšak ani na jednom z uvedených telefonních čísel se nepodařilo nikoho zastihnout. Program se dokonce na záznamníku identifikuje ne jako Televízo, ale ještě z dob svého předchůdce – Nautik. Kanál dnes spustil také své webové stránky, kde je Živu možné sledovat on-line.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.