Hlavní navigace

Slovenská zpravodajská televize TA3 oslaví zítra 7. narozeniny

10. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 9. 2008

Jediná zpravodajská televize na Slovensku, TA3, oslaví zítra již sedmé narozeniny. Předčasně začala vysílat totiž právě 11. září 2001 v den, kdy došlo k teroristickému útoku na newyorská dvojčata. Naší zpravodajskou televizi sleduje na Slovensku stále více diváků a díky živému vysílání na internetu je k dispozici na celém světě, pochlubila se mluvčí kanálu Zuzana Váchová. Podle odhadů by měla zpravodajská televize TA3 pokrývat přibližně 65 % obyvatel, jaká je však reálná sledovanost kanálu, se však její vedení nepochlubilo, uvedlo však zavádějící údaj, že si ji zaplo více než 95 % diváků, kteří ji mohou sledovat.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská TA 3 má prý seznamy firem, o kom informovat a o kom ne

TA 3 nejsou ale jen pozitiva. V červnu zveřejnil server Mediálne.sk „bílý“ a „černý“ seznam firem, podle kterého se mají řídit její redaktoři při výběru témat. Firmy zapsané na bílém seznamu mohou na obrazovku, společnosti na černém nikoli. Seznamy mají brát novináři v potaz při oslovování respondentů pro zpravodajské a publicistické programy. Vedení televize se proti jejich existenci pochopitelně důrazně ohradilo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.