Hlavní navigace

Slovenské Rádio Hey! opět ožilo, ale pouze na internetu jako jukebox

4. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 2. 2011

Ze slovenského Rádia Hey!, které přerušilo 2. února svou distribuci, se stal jukebox. Stanice obnovila vysílání dnes na internetu. O klasickém programovém schématu se však vůbec nedá mluvit. V současné době Hey! hraje pouze české a slovenské písničky, které nejsou ani přerušovány jingly (rozhlasovými znělkami). Znamená to, že jde o nonstop hudební proud bez jakékoliv identifikace.

K TÉMATU: Skylink vyřadil Rádio Hey! ze satelitu Astra 3A. Dlouhodobě neplatí za kapacitu

Rádio Hey! Slovensko, respektive jukebox, který ho nahradil, vysílá prostřednictvím internetového streamu na adrese: http://static­.abradio.cz/pla­yer/52/117/. Ve vysílání se objevuje občas pouze identifikace poskytovatele streamingu, firmy ABradio. Společnost Towercom, která je mimo jiné také provozovatelem satelitní služby Skylink na Slovensku, ho z pozice 23,5 stupně východně výřadila k 1. únoru kvůli neplnění smluvních závazků. Jeho vlastník neplatil za poskytnutou kapacitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.