Hlavní navigace

Slovenské UPC už vyřadilo z nabídky Primu, na řadě jsou další operátoři

26. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 8. 2009

Především snižování ratingů a tím také reklamních příjmů slovenským televizím by měly být hlavními důvody pro odchod televize Prima z tamních kabelových sítí. Jak informoval server Mediálne.sk, v minulém týdnu se souhrnný podíl dostal až na 9.1 %. Web připomíná, že za skutečnost mohou bezesporu především historické důvody.

ICTZ23

K TÉMATU: Budou muset slovenští operátoři vyřadit Primu i z digitálních nabídek?

Mluvčí Primy Jana Kocová pro slovenský deník Plus jeden deň uvedla, že vedení stanice velmi mrzí, že tamní diváci přijdou o možnost kanál sledovat, ale je zapotřebí si uvědomit, že distributorská práva jsou nakoupena pouze pro území České republiky a nikoliv Slovenska. Mediálne připomíná, že např. v kabelové televizi od společnosti Digi Slovakia Prima dostupná je, oproti tomu v satelitní platformě Digi TV ne. Operátorka zákaznického centra společnosti Satro uvedla, že tento kanál sice stále v nabídce mají, ale oficiálně už se zákazníkům nenabízí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.