Hlavní navigace

Slovenské weby čeká od 18. dubna zpoplatnění, včetně Mediálne.sk

8. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 4. 2011

Vydavatelé tisku na Slovensku se dohodli na společném postupu při zavádění zpoplatnění části obsahu svých zpravodajských webů. Za pilotním projektem Piano, jak se aplikace pro přístup k zpoplatněnému obsahu jmenuje, stojí mj. slovenský IT odborník Tomáš Bella a český novinář Miloš Čermák. Mezi zpoplatněnými weby bude od 18. dubna také server Mediálne.sk, který se zabývá zejména oblastí televize a digitalizace.

Celé Mediálne.sk bude předvoleně zamknuté a bude zobrazovat jednotnou lištu systému Piano, přes kterou bude možné uskutečnit platbu nebo se přihlásit do systému pro ty, kteří již mají zaplaceno, vysvětluje redakce Mediálne.sk v textu, který odkazuje pod každým redakčním článkem. Bezplatný přístup bude pouze na titulní stránku Mediálne.sk, na blogy a dvě vybrané zprávy denně. Navíc také do diskusních fór, k tiskovým zprávám a monitoringu tisku.

Za jednotné měsíční předplatné budou muset zájemci od 18. dubna zaplatit 2,90 euro měsíčně, což odpovídá asi 70 českým korunám. Server DigiZone.cz obdobné zpoplatnění obsahu zatím nechystá, uvažuje však o prémiovém obsahu navíc, který by získali pouze předplatitelé.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.