Hlavní navigace

Slovensko bude mít brzy další hudební TV, uvidí ji i Češi

13. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 10. 2008

Satelitním divákům ze Slovenska se brzo rozroste počet kanálů, které mohou přijímat v rodném jazyce. Na satelitu Thor 3 začal v pátek testovat na parametrech 12399/H, SR 28000, FEC 7/8, FTA (nekódovaně) hudební program Musiq 1. Monoskop nahradilo vysílání videoklipů s informačním pruhem, které diváky upozorňuje na to, že se prozatím jedná o zkušební provoz. Musiq 1 bude vysílat 24 hodin denně a hudební pořady by měly tvořit až 90 % v programovém schématu. Z licenčních podmínek také vyplývá, že 40 % má být věnováno evropské tvorbě a nezávislým producentům.

Cloud23

Kanál získal licenci letos v červenci, provozuje ho společnost Telemore, která také chystá projekt monotematického kanálu Residence.TV zaměřeného na reality. Na Thoru mohou diváci kromě Musiq 1 naladit i další slovenské televize, např. Lux TV, Central TV, TV Patriot, Televízo a další. Co se hudebních kanálů týká, ty budou do budoucna i na tuzemské scéně přibývat. Společnost Help Film, dceřiná firma SPI International, získala nedávno licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na provozování programů Nostalgia Musica TV a Revolution TV.

ČTĚTE TAKÉ:
Majitel Nostalgie má licenci na česko-slovenský retro hudební kanál
Nová hudební televize Help Filmu získala licenci od RRTV

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).