Hlavní navigace

Slovensko by mělo dotovat set top boxy sumou 20 eur

14. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 4. 2009

Slovenská vláda pomalu vyjasňuje podmínky státní podpory k nákupu set top boxů. Dotace pro jednu domácnost by neměla přesáhnout 20 eur, a dotované budou jen ty skupiny obyvatelstva, kterým by po roce 2012 reálně hrozila ztráta terestrického příjmu. Informuje o tom server Mediálné.sk.

ICTZ23

Dotace by měly být technologicky neutrální, daly by se tedy použít i pro satelitní, kabelový nebo IPTV příjem. Materiál Ministerstva dopravy se ale nezmiňuje o tom, jakým způsobem by se tyto dotace uplatňovaly v jiných platformách. Dotace pro domácnosti, které by přišly o terestrický příjem, by ale částečně měla hradit i veřejnoprávní Slovenská televize, která by dotovala přístupové karty pro satelitní příjem.

Neplacený příjem tří programů Slovenské televize přes satelit je přitom možný dvěma způsoby – buďto přes kartu Skylink, která nabízí programy STV, Markíza a Joj jen za aktivační poplatek, nebo přes platformu Digi TV, která nabízí příjem STV1, 2 a 3 pro slovenské abonenty za 0 eur měsíčně, jenže divák musí zaplatit přijímací zařízení a jeho instalaci.