Hlavní navigace

Slovensko je pro majitele Novy nejhorším trhem, nejvíce tam propadl

Vůbec nejhorším trhem pro mediální skupinu CME, vlastníka televize Nova, je Slovensko. Ve třetím čtvrtletí letošního roku meziročně klesly čisté výnosy této společnosti u našich východních sousedů o 15,9 procenta, po Rumunsku vůbec nejvíc ze všech zemí, kde CME působí. Na rozdíl od Rumunska ale slovenský trh vydělal CME méně peněž. Tamní televize Markíza začíná mít potíže v boji s konkurenční televizí Joj, která má ambici nahradit ji na pozici lídra trhu.

K TÉMATU: Markíza má novou generální ředitelku Zuzanu Ťapákovou

Výnosy CME na Slovensku dosáhly ve třetím čtvrtletí 16,049 milionu dolarů, což je sice třetí nejlepší výsledek v rámci šesti středo a východoevropských trhů, na kterých firma působí, ale zároveň jde o druhý největší meziroční pokles. Nejhůře hodnotím hospodaření CME na Slovensku, kde se meziročně provozní ztráta prohloubila a tento trh dosáhl mezi všemi nejhoršího provozního výsledku. Tento vývoj stál již dříve místo ředitele slovenské televize Markíza, řekl Hospodářským novinám analytik společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský.

ČTĚTE TAKÉ: Vlastník Novy byl ve třetím kvartálu 2010 v zisku přes dvě miliardy korun

Generální ředitel televize Markíza Václav Mika rezignoval na svoji funkci 28. září, po vleklých sporech s prezidentem CME Adrianem Sarbu. Mikovým nástupcem se po třech týdnech hledání stala dosavadní ředitelka marketingu Markízy Zuzana Ťapáková. Mikova rezignace přišla krátce poté, co CME zrušila v Markíze její vlastní centrum výroby a převedlo veškerou výrobu původních pořadů na nově založenou firmu MediaPro Slovakia, na kterou neměl ředitel Markízy vliv.

NAPSALI JSME: Zakladatel Markízy: Nový ředitel by neměl být joystickem v rukou CME

Výrobu v Markíze prostřednictvím MediaPro dočasně vedl šéf výroby na Nově Petr Erben, tento týden se výkonnou ředitelkou společnosti MediaPro Slovakia stala Wanda Hrycová. Ta je nyní v rovnoprávném postavení s generální ředitelkou Markízy Zuzanou Ťapákovou a podléhá přímo vedení firmy MediaPro Entertainment, nikoli managementu Markízy. Ťapáková se pro změnu zodpovídá viceprezidentovi CME pro televizí vysílání Petru Dvořákovi, bývalému řediteli Novy.

Našli jste v článku chybu?