Hlavní navigace

Slovensko spustí dalších osm digitálních vysílačů, dva v Bratislavě

27. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 5. 2011

Celkem osm nových digitálních televizních vysílačů může na Slovensku spustit společnost Towercom, která je provozovatelem všech tří tamních celoplošných digitálních sítí. Povolení jí udělil Telekomunikační úřad Slovenské republiky. Šest vysílačů bude využívat veřejnoprávní multiplex Slovenské televize a dva multiplex 2 s největšími komerčními televizemi. Informoval o tom mluvčí slovenského telekomunikačního úřadu Roman Vavro.

K TÉMATU: Towercom postaví další digitální vysílače pro Slovenskou televizi a multiplex 2

Veřejnoprávní multiplex může nově vysílat v Bratislavě z Kamzíku na kanálu 27 výkonem 50 kW, v Borském Mikuláši z vysílače Dubník na kanálu 27 výkonem 22 kW, v Banské Štiavnici z vysílače Sitno na kanálu 48 výkonem 17 kW, v Nitře z vysílače Zobor na kanálu 48 výkonem 40 kW, v Popradu z vysílače Hranovnica na kanálu 24 výkonem 19 kW a v Žilině z vysílače Zástranie na kanálu 32 výkonem 5 kW.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Towercom získal na Slovensku přiděl dalších lokalit pro DVB-T

Multiplex 2 s programy komerčních televizí Markíza a Joj může vysílat v Bratislavě z vysílače Kamzík na kanálu 56 výkonem 50 kW a v Popradu z vysílače Hranovica na kanálu 55 výkonem 20 kW. Povolení nabyla právoplatnosti 26. května 2011, dodal mluvčí slovenského telekomunikač­ního úřadu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.