Hlavní navigace

Slovensko udělilo pět licencí pro digitální rádia

Na Slovensku sice ještě nemají vymyšlenou strategii pro přechod na zemské rozhlasové digitální vysílání, tamní vysílací rada ale v úterý udělila licence prvním pěti digitálním rádiím. Všechny získala společnost Moje rádio, která provozuje web www.mojeradio.sk s šesti internetovými rádii. Pět z nich nyní bude moci vysílat i prostřednictvím digitálních platforem, informoval server RadioTV.sk.

Digitálně tak mohou na Slovensku vysílat rádia Modern Rock, Dance, 99JAMZ, a Smooth jazz, které dosud bylo možné poslouchat pouze přes internet. Šesté rádio z nabídky www.mojeradio.sk, Jemné melódie, v současné době vysílá na analogových FM vysílačích.

Podrobnosti o rozsahu udělených licencí a možnosti využitelných platforem budou známy po zveřejnění zápisu z úterního zasedání rady, což by mělo být do konce týdne, konstatuje RadioTV.sk. Nová rádia se ale pravděpodobně objeví v nabídce digitální kabelové televize, IPTV, na satelitu a možná i v zemských digitálních sítích určených primárně pro televizní vysílání.

Našli jste v článku chybu?