Hlavní navigace

Slovensko vypíše tendr na čtvrtý celoplošný multiplex pro DVB-T

19. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 10. 2011

Výběrové řízení na provozovatele čtvrté celoplošné sítě pro zemskou digitální televizi vypíše příští týden slovenský telekomunikační úřad. Několikrát jsme informovali veřejnost o volných frekvencích pro další multiplexy. Dvě společnosti písemně deklarovaly zájem o přidělení těchto frekvencí. Telekomunikační úřad SR nemůže nechat ladem frekvence, o které je zájem, ale je podle zákon povinen vyhlásit výběrové řízení, informoval mluvčí úřadu Roman Vavro.

K TÉMATU: Towercom bude na Slovensku provozovat všechny tři multiplexy DVB-T

CIF - osobnosti

Tendr podle Vavra začne příští týden výzvou na předkládání nabídek. Nový multiplex může přispět k rozvoji konkurenčního prostředí a bude příležitostí i pro rozšíření nabídky televizních programů pro diváky, uvedl mluvčí. Dosavadní tři celoplošné multiplexy pro DVB-T získala společnost Towercom, dominantní provozovatel televizních i rozhlasových vysílačů na Slovensku. Jedna síť je přechodná pro období vypínání analogu, jedna je určena veřejnoprávní Slovenské televizi a jedna komerčním stanicím.

Čtvrtý plánovaný multiplex podle slovenského telekomunikačního úřadu pokryje celé území Slovenska. K dispozici budou frekvence pro všechna území frekvenčních vyhrazení, potvrdil mluvčí Vavro. Rozhodnutí o vypsání tendru na další televizní multiplex padlo v úterý na workshopu slovenského telekomunikačního úřadu v Bratislavě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).