Hlavní navigace

Slovensko zahájilo výběrové řízení na provozovatele DVB-T

Sdílet

Telekomunikační úřad Slovenské republiky (TÚ SR) dnes zveřejnil ve svém věstníku, celostátním deníku SME a webových stránkách dvě výzvy na předkládání připomínek do výběrového řízení na provozovatele terestrické digitální televize. Server DigiZone.cz o tom informoval mluvčí TÚ SR Roman Vavro. Výzvami se začínají dvě výběrová řízení na přidělení frekvencí pro provozovatele prvních dvou multiplexů a provozovatele veřejnoprávní sítě.

Diners Vánoce2019

Zájemci musí nabídky doručit telekomunikačnímu úřadu nejpozději do 16. července o půl druhé odpoledne. Účelem použití přidělených frekvencí bude vybudování sítě prvního, druhého a veřejnoprávního multiplexu, upozornil Vavro. Prostřednictvím nich pak bude šířena televizní nabídka ve standardu DVB-T s možným budoucím přechodem na DVB-T2 a obohacením o doplňkové služby. V případě veřejnoprávního multiplexu se počítá také s rozhlasovými stanicemi.

TÚ SR tentokrát neurčuje striktně např. kompresní standard, začátek vysílání nebo procentní pokrytí obyvatelstva signálem, a dokonce ani cenu za přidělení frekvencí. Jde o kritéria výběru a telekomunikační úřad promítne nabídku úspěšného uchazeče do podmínek povolení, čímž se stane pro držitele závazná, dodal mluvčí TÚ SR. Nabídky vyhodnotí výběrová komise a určí pořadí uchazečů podle podmínek stanovených ve výzvách. Slovensko si jako nejpozdější termín pro přechod na digitální vysílání stanovilo rok 2012. Plné znění výzev najdou zájemci zde.