Hlavní navigace

Slovensko zveřejnilo na internetu návrh „digitálního“ zákona

12. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 4. 2006

Předčasné parlamentní volby donutily slovenské ministerstvo kultury k rychlejší přípravě novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která bude řešit přechod z analogového na digitální zemské vysílání. Předběžný návrh v podobě podkladů novely zveřejnilo ministerstvo na svých internetových stránkách a vyzvala odbornou i laickou veřejnost k zasílání připomínek.

„Materiál, který zveřejňujeme, má přispět k veřejné diskusi o návrhu tohoto zákona a zabezpečit efektivní legislativní proces tak, aby se zachovala předpokládaná účinnost zákona od 1. ledna 2007,“ uvedlo ministerstvo. Připomínky je možné zasílat na adresu radoslav_kutas@cul­ture.gov.sk do 31. května 2006. Z návrhu například vyplývá, že veřejnoprávní televize i rozhlas budou mít právo na zařazení přinejmenším jednoho programu do každého digitálního multiplexu.

MM socky3

Jeden provozovatel komerční televize nebude moci podle návrhu získat licenci pro vysílání další televizní stanice, s výjimkou nezpravodajského monotematického kanálu. Současné analogové televize budou mít právo na zařazení do digitálních multiplexů, které budou odpovídat jejich současnému pokrytí. Komerční stanice nedostanou za vrácení analogových frekvencí žádnou bonusovou licenci, jako je tomu v České republice.

Dokument: Základní zásady návrhu zákona o digitalizaci vysílání

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.