Hlavní navigace

Slovenský hudební kanál musiq1 začal vysílat v širokoúhlém formátu 16:9

1. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice je dostupná pro české diváky prostřednictvím satelitního vysílání na pozici 1 stupeň západně a také u vybraných operátorů. V kabelu ho šíří například společnost UPC Česká republika.

Těsně před koncem roku začal v širokoúhlém formátu bez předchozího upozornění vysílat slovenský tematický kanál musiq1. Se změnou poměru stran bohužel nešlo (prozatím) ruku v ruce navýšení obrazové kvality, takže v klipech mohou diváci často narazit na takzvané mozaikování – v obraze se často objevují artefakty. Na satelitní pozici 1 stupeň východně je program šířen s konstantním datovým tokem 2 Mbps, audiem 383 kbps a rozlišením obrazu 720×576.

ICTZ23


repro foto musiq1

Slovenský hudební kanál musiq1 začal vysílat ve formátu 16:9.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slovenská Musiq1 upravila od března program i grafiku

musiq1 přináší kromě hudby také aktuální zpravodajství ze světa hudby a showbyznysu, dále doplňkové programy a hitparádu na základě hlasování diváků. Hudební televize si kladla za cíl vyplnit v česko-slovenském mediálním prostoru mezeru, která zde byla, o tuto možnost však přišla. Cílí především na mladou generaci do 25 let. Porovnání s konkurenčním Óčkem by ovšem značně pokulhávalo. Svou možnost soupeřit s touto stanicí už přibližně před dvěma lety musiq1 ztratila.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.