Hlavní navigace

Slovenský multiplex 4 chystá přesun na vysílač Krížava blízko českých hranic

13. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci multiplexu jsou šířeny například stanice České televize, Eurosport, VH1 nebo dokumentární Viasaty. Ke sledování je nutný oficiální box nebo dekódovací modul.

Telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, chystá zařadit stanoviště Žilina – Krížava do seznamu vysílačů, které budou šířit signál tamního multiplexu 4, tedy placené služby Plustelka, a to místo lokality Zástranie. Serveru DigiZone.cz to řekl mluvčí společnosti Michal Šuran. Myslím si, že pro vaše čtenáře na Moravě nebo ve Slezsku by to mohla být určitě zajímavá informace, uvedl Šuran. Jak už redakce DigiZone.cz upozornila včera, Towercom taktéž chystá přesun této sítě do definitivního anténního systému na bratislavském Kamzíku.

ebf - partner 1

NEPŘEHLÉDNĚTE: Další dobrá zpráva pro diváky na Moravě: Navýšení výkonu vysílače Žilina

Rozmýšlím, zdali blízko českých hranic bude navýšen výkon některého z vysílačů, který by mohl zajímat i vaše čtenáře, ale žádný další mě nenapadá. Jsou tam vysílače na východně Slovenska, kde máme nějaké resty, například v okolí Lučence. Některá povolení byla udělena už koncem ledna. Některé změny chystáme ještě v průběhu tohoto měsíce. Půjde hlavně o navyšování výkonů druhého a třetího multiplexu. V dubnu pak budeme realizovat změny v prvním a čtvrtém multiplexu, konstatoval mluvčí slovenského telekomunikačního operátora Towercom.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).