Hlavní navigace

Slovenský Music Box opustil satelitní šíření. Digi TV ho nahradila musiq1

3. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 1. 2012

Hudební kanál Music Box, který byl první stanicí tohoto typu u našich východních sousedů, ukončil vysílání prostřednictvím satelitu Thor. Znamená to, že program už v současné době není možné prostřednictvím družice vůbec přijímat. Volné šíření bylo telekomunikačním operátorem Telenor odpojeno, kódovaná distribuce v rámci rumunského operátora Digi TV byla nahrazena musiq1.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská TV Patriot vstupuje na pozici satelitního CS Linku a Skylinku

Krok společnosti RCS&RDS, která je provozovatelem Digi TV, je poměrně překvapivý. Slovenský hudební kanál musiq1 už totiž prostřednictvím Thoru vysílá, a to dokonce bez kódování. Dostane se tedy k němu bez problémů jakýkoliv divák. Krok operátora si lze tedy vyložit tak, že chtěl najít rychlou náhradu za Music Box bez toho, aniž by museli zákazníci přelaďovat na jinou frekvenci, případně z této stanice vůbec přepínat. Provozovatel kanálu, společnost Creatv spol. s r.o., přerušení vysílání na satelitu vůbec nekomunikoval a na webu ho nadále uvádí jako jeden ze způsobů distribuce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.