Hlavní navigace

Slovenský Orange nabízí STV ve vysokém rozlišení zdarma

8. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 5. 2008

Slovenský telekomunikační operátor Orange se rozhodl udělat vůči tamním sportovním fanouškům vstříčný krok. V rámci své služby FiberTV, která nabízí v optické síti až sto kanálů, zpřístupnil všem svým zákazníkům programy veřejnoprávní televize ve vysokém rozlišení. STV1 a STV2 v HD kvalitě jsou dostupné už v základním balíku automaticky bez toho, aby si je zákazník musel aktivovat. Navýšena pak není ani cena.

KL22 hlasovani

Programy Slovenské televize jsou dostupné ve formátu 4:3 a 16:9 v rozlíšení 1080i. Ve Full HD kvalitě je přenášená celá programová struktura obou kanálů, přičemž obsah, který není vyrobený ve vysokém rozlišení, je konvertovaný a z STV se pak přenáší do Orange po optických linkách. Generální ředitel Slovenské televize Štefan Nižňanský při této příležitosti řekl, že vedení velmi důsledně sleduje vývoj a snaží se připravovat všechna pracoviště pro přechod do HD formátu. Ve vysokém rozlišení pak bude vyráběná i olympiáda v Pekingu.

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní kanál STV3 bude, HD verze ale jen během olympiády

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.