Hlavní navigace

Slovenský rozhlas spustil na satelitu nový digitální okruh Junior

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 9. 2010

Naši východní sousedé mají od dnešní půlnoci v nabídce digitálních rozhlasových stanic ze satelitu opět o jedno rádio více. Na pozici 23,5 st. východně, družice Astra 3A, odstartoval devátý okruh Slovenského rozhlasu (SRo), který nese označení Junior. Jak je z názvu patrné, stanice je určena především pro děti a mládež. Stejně jako všechny ostatní okruhy SRo je i tato stanice šířena nekódovaně.

K TÉMATU: Slovenský rozhlas má další digitální licenci: pro SRo 9 – Rádio Junior

Okruh zatím není moderován, využívá proto bohatého archivu Slovenského rozhlasu. Informace o Junioru už se objevily také na webových stránkách SRo, které informují o tom, že stanice bude oficiálně spuštěna 2. září. Rádio Junior vysílá 24 hodín denně, od pondělka do neděle, podle identické vysílací struktury. Dramaturgie Rádia Junior je zaměřená na pohádkové hry, monologické pohádky, dětskou literaturu, programy o hudbě a písničky pro děti – všechno s dobrým koncem, přes satelit a internetem, upozorňuje na stránkách Slovenský rozhlas.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský rozhlas nechce být v televizním veřejnoprávním multiplexu

MMF23 tip3

Rádio Junior je ojedinělým projektem v celé Evropě, tvrdí o nové digitální stanici generální ředitelka Miloslava Zemková. Kromě jiného i tím, že na něm budou moderovat rovněž děti. Slovenský rozhlas chce svoje digitální programy zařadit do připravovaného veřejnoprávního multiplexu Slovenské televize, podobně jako Český rozhlas šíří svoje programy v digitální síti České televize. SRo již provozuje digitální stanice Rádio Litera s dramatickou tvorbou a Rádio Klasika s vážnou hudbou, které lze naladit prostřednictvím satelitu, kabelové televize a na internetu.

Parametry příjmu: Astra 3A (23,5 st. východně), 12565/H, SR 27500, SID 8035, A PID 2565, PCR PID 2565, norma DVB-S, kódování žádné (FTA), ID Junior. Stanice vysílá s kvalitou audia 192 kbps a vzorkovací frekvencí 48 kHz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).