Hlavní navigace

Slovenský rozhlas spustil v testovacím režimu nové stanice na satelitu

17. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 7. 2009

Jak informoval server satCentrum.com, ve středu se na jednom ze satelitů Astra na pozici 23.5 st. vých. objevilo vysílání nových digitálních stanic Slovenského rozhlasu (SRo). Konkrétně jde o programy Klasika a Litera. Za zmínku jistě stojí fakt, že o stanicích není prozatím žádná zmínka na webových stránkách SRo ani v dalších materiálech. Server DigiZone.cz se proto obrátil přímo na toto médium.

Tato informace měla zatím zůstat interní. Jedná se o testovací vysílání, uvedl pro náš web ředitel informačního centra SRo Vladimír Slaninka. Podle názvu je zřejmé, že jeden kanál bude věnovaný převážně klasické hudbě a druhý uměleckému slovu. Obě stanice jsme připravovali již několik měsíců a vysílali jsme také určitou dobu do zdi, dodal Slaninka. V současné době jsou obě stanice zatím kódované, což je ale způsobeno právě testovacím vysíláním.

BRANDstorming tip2

Na podzim by se měly objevit informace v rámci tištěných a dalších médií, konstatoval také ředitel informačního centra SRo a dodal, že termínem pro mediální komunikaci by mělo být září. Podrobnosti k vysílání a programu nechtěl serveru DigiZone.cz sdělit ani ředitel sekce techniky a IT Róbert Oravec. V současné době se k tomu nechceme vyjadřovat, uvedl stručně na dotaz DigiZone.cz. Podle neoficiální informace by měly zůstat stanice ještě několik měsíců v kódu CryptoWorks.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský rozhlas chce spustit dvě digitální stanice

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).