Hlavní navigace

Slovenský telekomunikační úřad má nového šéfa

12. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 2. 2009

Slovenský ministr dopravy, pošt a telekomunikací dnes uvedl do funkce nového předseda tamního telekomunikačního úřadu TÚ SR, kterým se stal Ladislav Mikuš. Prostřednictvím tiskové zprávy o tom informoval sám tento kontrolní orgán kmitočtového spektra. Hlavní prioritou v jeho šestiletém funkčním období by mělo být zrealizování výběru provozovatele řádného terestrického digitálního vysílání nebo diskuse o využití uvolněných TV kmitočtů.

Mojí hlavní prioritou je zrealizování výběrového řízení na provozovatele 1. a 2. multiplexu a také veřejnoprávního multiplexu, konstatoval Mikuš. Proces digitalizace televizního vysílání na Slovensku je podle něj nutné nastartovat co nejrychleji a bez zbytečných chyb. Uvolněné analogové kmitočty, které, jak již bylo řečeno, jsou také jednou z priorit nového předsedy TÚ SR, by mohly sloužit např. pro potřeby rozvoje širokopásmového internetu.

BRANDstorming tip2

Ladislav Mikuš je absolventem Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Bratislavě a studia MBA na California State University. Byl např. ředitelem společnosti Ernst & Young CSConsulting nebo viceprezidentem ve slovenské pobočce Citibank. Pokud jde o jeho zkušenosti s kmitočtovým spektrem, v letech 2000 – 2002 zastával pozici prezidenta Slovenských telekomunikací (dnes Slovak Telekom, a.s.) a byl také poradcem současného ministra dopravy, pošt a telekomunikací Ľubomíra Vážného.

ČTĚTE TAKÉ:
Slovenská vláda schválila strategii přechodu na DVB-T
Slovenský parlament odvolal šéfa telekomunikačního úřadu Máčaje

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).