Hlavní navigace

Slovenský úřad se odvolal proti pozastavení digitalizace

22. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 10. 2008

Slovenský Telekomunikační úřad (TÚ SR) se včera odvolal proti rozhodnutí Okresního soudu v Bratislavě, který předběžným opatřením zastavil výběrové řízení na provozovatele digitálního pozemního vysílání. ČTK o tom informoval mluvčí úřadu Roman Vavro. Soud by měl o odvolání rozhodnout do 30 dnů. S návrhem na pozastavení tendru se na soud obrátila společnost Telecom Corp.

Na zdržování nebo zrušení výběrového řízení neexistuje v této chvíli žádný zákonný důvod, řekl předseda úřadu Branislav Máčaj. Slovenské televize musí přejít na digitální vysílání ze současného analogového nejpozději do roku 2012.

Telekomunikační úřad v odvolání například namítal, že o předběžném opatření neměl rozhodovat okresní, ale Nejvyšší soud. Úřad se chce také obrátit na ministra spravedlnosti, aby podal návrh na disciplinární řízení vůči soudkyni okresního soudu a zvažuje možnost podat trestní oznámení ve věci možného zneužití pravomocí veřejného činitele.

Telecom Corp tvrdila, že Telekomunikační úřad pochybil kromě jiného při vyhlašování podmínek soutěže. Tato firma už provozuje zkušební digitální vysílání v Košicích a Prešově.

ICTZ23

Zdroj: ČTK

ČTĚTE TAKÉ:
Slovenské domácnosti budou mít s přechodem na MPEG-4 problémy
TÚ SR: Slovensko bude vysílat terestricky v kompresi MPEG-4

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.