Hlavní navigace

Služba HD Signal nebude vysílat jen pozemně, ale i přes kabel a v IPTV

UVNITŘ DOKUMENT Bezdrátová kabelová televize Spray TV, která se od Nového roku přejmenovala na HD Signal, bude dostupná i u vybraných poskytovatelů pevné kabelové televize a IPTV. Jihomoravská společnost Self servis, která HD Signal provozuje, slibuje v případě pevné kabelové verze až 32 televizních programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel Self servisu Michal Král.

DOKUMENT: Základní specifikace služeb HD Signal a HD Kabel (PDF, 3,8 MB)

Službu HD Signal budou poskytovat přímo naši partneři (ISP), stejně jako dvě nové IPTV služby HD Signal IP (lineární) a HD Kabel (lineární i nelineární IPTV s 32 HD a 82 SD kanály), sdělil Král. Bezdrátová pozemní verze HD Signal odstartuje na vysílačích v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Jihlavě, Olomouci a Hodoníně v průběhu tohoto týdne, a plně tak nahradí současné tři programové nabídky služby Spray TV.

K TÉMATU: Bezdrátová kabelovka Spray TV končí, nahradí ji nová služba HD Signal

V průběhu ledna proběhne testovací provoz, od února ostrý provoz. Stránky HD Signal budou spuštěny koncem ledna, uvedl výkonný ředitel Self servisu. Bezdrátová verze HD Signalu využívá mikrovlnné vysílání DVB-T MMS. Pro příjem signálu je nutný přímý výhled na vysílač, anténa s konvertorem/HDS, televizor HD ready nebo Full HD s CI slotem a CA Modulem(HDS nebo libovolný televizor se set-top-boxem a dekódovací karta Conax od poskytovatele služby.

PR Summit 2018 Tip Flixbus

Oproti Spray TV, která nabízela 35 televizních programů ve standardním rozlišení obrazu bude Signal HD přes pozemní vysílače šířit 16 programů, z toho polovinu v HD kvalitě. K tomu připočítává možnost přijímat na stejnou anténu a televizor i volně dostupné programy z multiplexu DVB-T, tedy až 11 dalších stanic. Diváci si ale musí zajistit sloučení signálů od HD Signalu a multiplexů 1 až 4. Příjem služby nebude možný na klasickou televizní anténu, ale anténu pro DVB-T MMDS (2,3GHz), doplnil Michal Král.

Self servis, který na jižní Moravě provozuje vlastní kabelovou Moravia televizi a podílí se i na projektu kabelové televize Nej TV, je největším zprostředkovatelem televizních streamů v České republice. Před přímé optické vlákno má spojení se všemi českými a slovenskými televizními studii, což mu umožňuje získávat signály všech televizí v HD kvalitě. Vyrábí a šíří streamy 155 televizních stanic ve standardním a 33 ve vysokém rozlišení obrazu.

Našli jste v článku chybu?