Hlavní navigace

SmartScreen v MSIE 8 zablokoval miliardu pokusů o stažení malwaru

26. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft se pochlubil, že filtr SmartScreen v prohlížeči Internet Explorer 8 překročil hranici jedné miliardy zablokovaných pokusů o stažení malwaru. Zároveň připomněl opakovaný úspěch tohoto antivirového filtru v testech NSS Labs, kdy porazil podobné ochranné prvky v konkurenčních prohlížečích. Viz třeba naše dřívější zprávička Antimalwarový filtr MSIE 8 znovu uspěl v testu. Původně filtr SmartScreen poskytoval ochranu jen proti phishingovým útokům, ale Internet Explorer 8 rozšířil jeho záběr…

Microsoft se pochlubil, že filtr SmartScreen v prohlížeči Internet Explorer 8 překročil hranici jedné miliardy zablokovaných pokusů o stažení malwaru. Zároveň připomněl opakovaný úspěch tohoto antivirového filtru v testech NSS Labs, kdy porazil podobné ochranné prvky v konkurenčních prohlížečích. Viz třeba naše dřívější zprávička Antimalwarový filtr MSIE 8 znovu uspěl v testu. Původně filtr SmartScreen poskytoval ochranu jen proti phishingovým útokům, ale Internet Explorer 8 rozšířil jeho záběr i na ochranu před záškodnickými programy.

Microsoft ovšem nechce zůstat jen u filtrování na základě průběžně aktualizovaného blacklistu. Druhá generace jeho bezplatného antiviru Microsoft Security Essentials nabídne webový štít pro Internet Explorer, který má nasadit do boje aktivní skenování stránek v reálném čase. Následuje tak některé další antiviry a různé plug-iny typu AVG LinkScanner nebo Browser Guard 2010 od společnosti Trend Micro. (Exploring IE)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.