Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Smlouva o registraci domény v TLD .cz je zřejmě neplatná od sta158 - Zajimalo by mne jestli by slo zmenit stav...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 11. 2001 10:38

  sta158 (neregistrovaný)
  Zajimalo by mne jestli by slo zmenit stav toho, ze registracemi domen v top level cz se zabyva tak krajne prapodivny a nepruhledny spolek jako je CZ NIC. Zcasti grupa tvorena podle meho nazoru lidmi od KPN a zcasti bych si prisadil na slavneho poskytovatele web hostingu GLOBE s.r.o. Mam naprosto nicim nepodlozeny spatny pocit ze z narodni domenou cz se nehraje moc cista hra.

  Reseni situace ?

  Videl bych nekolik variant treba jako prevedeni cz a registraci pod urady Czech republic, nebo prevedeni spravy na akademickou sit, beztak z lepsimi odborniky nez vyse zmineni. Variant je hodne kdo se prida ? Mne osobne spolek dustojne nazyvany CZ NIC nepripada jako nic jineho nez velky tunel.
 • 26. 11. 2001 10:59

  Michal Kubeček (neregistrovaný)
  Zajimalo by mne jestli by slo zmenit stav toho, ze registracemi domen v top level cz se zabyva tak krajne prapodivny a nepruhledny spolek jako je CZ NIC. Zcasti grupa tvorena podle meho nazoru lidmi od KPN a zcasti bych si prisadil na slavneho poskytovatele web hostingu GLOBE s.r.o.

  Co se takhle místo věštění z křišťálové koule podívat na stránky NIC a podívat se, jak je to ve skutečnosti?

 • 26. 11. 2001 13:16

  Jakub Ditrich (neregistrovaný)
  Vážený pane,
  vídím, že zcela nemáte přehled o aktuální situaci. Tvrzení, že ´grupa poskytovatele webhostingu Globe´ je jakkoli zainteresována na jednání CZ.NIC je zcela irrelevantní. Globe Internet je jedním z mála subjektů, kteří aktivně poukazují na chyby a právní prohřešky CZ.NICu. Žádný státní úřad bohužel (nebo bohudík) nehodlá vystupovat v roli správce národní domény a proto doufám, jak už jsem několikrát uváděl, že s příchodem nových členů do CZ.NICu (vč. spol. Globe) nastane zprůhlednění situace okolo hospodaření této organizace.

  Děkuji zároveň p. Matejkovi za kvalitní rozbor Pravidel a prosím tímto představitele CZ.NICu aby se k němu vyjádřili.