Hlavní navigace

Smrt Michaela Jacksona ovládla zahraniční zpravodajské TV

26. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 6. 2009

UVNITŘ FOTO Politiku a další témata odsunula dnes na druhou kolej u zahraničních zpravodajských stanic smrt hudební popové ikony zejména sedmdesátých a osmdesátých let minulého století Michaela Jacksona. Ten zemřel 25. června ve věku padesáti let v Los Angeles v americkém státě Kalifornie. Jackson je autorem takových hitů jako Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, Black or White a mnoha dalších.

KL22 hlasovani

Smrti Jacksona se přizpůsobily zejména dvě zahraniční stanice, obě americké – CNN a Fox News. Ty se v současné době nevěnují jinému tématu. Kanály se spojují s reportéry po celém světě, zaznamenávají reakce hvězd showbusinessu (Madonna, Justin Timberlake atd.) i běžných lidí – fanoušků a rozebírají jeho hudební kariéru. Ve vysílání se Jacksonovi smrti věnoval i ekonomický kanál CNBC Europe. Také Česká televize umístila dnes do zpravodajství tuto smutnou událost na první místo, a to dokonce před povodně na Moravě.

Smrt Michaela Jacksona dominuje také zpravodajskému kanálu CNN. Foto: autor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.