Hlavní navigace

Snaha polské křesťanské TV Trwam vysílat v DVB-T vzbuzuje stále emoce

25. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Snaha polské křesťanské televize TV Trwam vysílat prostřednictvím pozemní digitální sítě neupadá. Televize lobbuje všemi dostupnými prostředky a řada subjektů proti tomu naopak protestuje.

Dlouhodobá snaha zástupců polské křesťanské televize TV Trwam, která se snaží dostat do tamního pozemního digitálního vysílání, neupadá. Jak informovala i některá česká média, o víkendu se jí podařilo svolat dvacet tisíc příznivců, kteří chtěli její úsilí podpořit, průběžně se ale ozývají naopak protestující subjekty podnikající v oboru digitální televize, a to ať už operátoři, případně zástupci televizních stanic. Naposledy to udělala společnost Astro, která je mimo jiné provozovatelem kanálu Next 3D.

K TÉMATU: TV Trwam, polská obdoba TV Noe, lobbuje za vstup do DVB-T

Důrazně protestujeme proti pokrytecké a falešné akci společnosti Lux Veritas (provozovatel TV Trwam, pozn. red.), která se ve spolupráci se svými diváky a spřízněnými politiky snaží zvrátit rozhodnutí KRRiT (tamní obdoba RRTV, pozn. red.), které proběhlo, uvedl ve vyjádření, jež zveřejnil server media2.pl, Richard Krajewski, majitel společnosti Astro. Právě tato firma byla v minulosti také jedním ze žadatelů o licenci pro pozemní vysílání, ale nakonec pro ni tento krok dopadl neúspěšně.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Polsko chce v letech 2013 až 2014 rozjet další DVB-T sítě

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce v budoucnu umožnit prostřednictvím digitálního vysílání šířit signál i dalším subjektům, takže by se ho mohla zúčastnit i TV Trwam. Její lobbing je ale v této oblasti pro řadu lidí až obtěžující. Nejde pouze o propagaci prostřednictvím televizních a rozhlasových vln, ale i hlasité protesty na veřejnosti. Společnost Astro nebere požadavky TV Trwam jako přiměřené. Podle jejího názoru je v pořádku, že licence byly uděleny těm subjektům, které lépe splnily licenční podmínky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).