Hlavní navigace

Sociolog Gabal: Zrušení koncesionářských poplatků je nesmysl

10. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
10. 11. 2009

Sociolog Ivan Gabal se na svém blogu serveru Aktuálně.cz zabývá myšlenkou zrušení koncesionářský poplatků. Z textu je patrné, že je jednoznačně proti a senátory dokonce označuje za jakési tvory, kteří měli úmysl o této aktivitě hlasovat. Nevím jak vy, ale mně se zdá nápad zlikvidovat poplatky, jako nápad hodný rigorózního díla magistry Řápkové nebo JUDr. Bendy, píše Gabal.

Autor textu přiznává, že tato média jsou sice nehospodárná a lze je považovat za molochy, ale právě díky poplatkům na ně klade vyšší, ne-li absolutní nároky. Samozřejmě že by měly dělat svou práci podstatně lépe, samozřejmě by si ČT neměla zvát do prestižního diskusního pořadu akademického podvodníka a dávat mu prostor. Samozřejmě by se neměla hádat a obtěžovat mne stupidními spory s Janem Krausem, uvádí namátkou sociolog a dodává, že to nic nemění na tom, že trvá na jejich veřejnoprávním postavení a tudíž si je může dovolit kritizovat, protože je platí.

KL24

Já vlastně chci, aby Český rozhlas a Česká televize měly nejen autonomii, ale také autoritu, solidnost, dobré jméno a nezkorumpovanost. A docela chápu, že se to nějaký senátní veleduch pokouší zlikvidovat „poplatkovým“ fíglem, protože to některým politikům překáží a dostat televizi a rádio pod státní rozpočet a nejlépe zase pod ministerstvo kultury nebo vnitra by těmto politikům nejlépe vyhovovalo, konstatuje Ivan Gabal, který dokonce neváhá označit snahu o zrušení koncesionářských poplatků za neostřejší test stavu a kvality naší demokracie.

K TÉMATU:
Senát vrátil návrh na zrušení koncesionářských poplatků
Jsou koncesionářské poplatky nedovolenou podporou v hospodářské soutěži?
Mediální komise chce veřejnoprávní média financovat ze státní pokladny

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).