Hlavní navigace

Sony kupuje Gaikai, specialisty na streaming počítačových her, za 380 milionů dolarů

Daniel Dočekal

Sony Computer Entertainment podepsala dohodou o akvizici společnosti Gaikai, ta se specializuje na herní streaming a společně s OnLive patří k nejvýznamnějším společnostem na tomto trhu.  Herní streaming, také označovaný jako „cloud gaming“, umožňuje hrát počítačové hry, aniž by bylo nutné je instalovat lokálně. Hráč hru spouští na serveru (v „cloudu“) a hraje ji na svém počítači v nějaké formě herního klienta.

Doba čtení: 1 minuta

Sony Computer Entertainment podepsala dohodou o akvizici společnosti Gaikai, ta se specializuje na herní streaming a společně s OnLive patří k nejvýznamnějším společnostem na tomto trhu. 

Herní streaming, také označovaný jako „cloud gaming“, umožňuje hrát počítačové hry, aniž by bylo nutné je instalovat lokálně. Hráč hru spouští na serveru (v „cloudu“) a hraje ji na svém počítači v nějaké formě herního klienta.

Na nedávném Google I/O bylo hraní streamované hry ukazováno přímo v prostředí Google Chrome, bez nutnosti obvyklého klienta staženého a instalovaného na počítač hráče. Cloud Gaming (streaming) ale může také znamenat, že je možné hrát (například) hry pro osobní počítače na iPadu či jakémkoliv jiném tabletu. Tablet pak slouží jenom jako ovládací a zobrazovací zařízení.

Zdroj: Sony to acquire cloud gaming studio Gaikai for $380M 

Našli jste v článku chybu?