Hlavní navigace

Sony možná představí televizor s Androidem, Microsoft také nezahálí

30. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sony už za necelý měsíc na konferenci s San Francisku představí televizory s technologií od Googlu. Tvrdí to alespoň server Bloomberg.com. O zájmu Googlu proniknout do další skupiny zařízení se hovoří již delší dobu. Sony řeší, jak odpovědět na dobré kroky konkurence v oblasti nových televizorů. Výsledkem by tedy měla být spolupráce na televizorech a přehrávačích s upravenou verzí systému Android. Představeny mají být na konferenci pořádané Googlem 19. a 20. května. Bloomberg.com to tvrdí s…

Sony už za necelý měsíc na konferenci s San Francisku představí televizory s technologií od Googlu. Tvrdí to alespoň server Bloomberg.com. O zájmu Googlu proniknout do další skupiny zařízení se hovoří již delší dobu. Sony řeší, jak odpovědět na dobré kroky konkurence v oblasti nových televizorů. Výsledkem by tedy měla být spolupráce na televizorech a přehrávačích s upravenou verzí systému Android. Představeny mají být na konferenci pořádané Googlem 19. a 20. května. Bloomberg.com to tvrdí s odvoláním na dva dobře informované zdroje.

Google a Sony prý spolupracují ještě s Intelem, který poskytne upravený Atom. Logitech má zase dodat ovládací hardware. Mluvčí všech čtyřech zmíněných firem to nechtějí komentovat, takže nezbývá než si ten necelý měsíc počkat. Každopádně nespí ani Microsoft, který na konferenci ESC Silicon Valley tento týden oznámil dokončení systému Windows Embedded Standard 7, s jehož nasazením se počítá právě také do televizorů, set-top-boxů a dalších podobných zařízení.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.