Hlavní navigace

Sony také vylepšuje online služby své konzole

Jiří Macich ml.

Microsoft minulý týden uvolnil aktualizaci pro svou herní konzoli Xbox 360, která kromě jiných vylepšení přinesla plnohodnotný webový prohlížeč Internet Explorer a na 22 trzích také novou službu Xbox Music. Konkurenční Sony se ovšem nechce nechat zahambit. Registrovaným uživatelům své herní konzole PlayStation 3 rozeslala newsletter informující o novinkách, které nyní nabízí PlayStation Store.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft minulý týden uvolnil aktualizaci pro svou herní konzoli Xbox 360, která kromě jiných vylepšení přinesla plnohodnotný webový prohlížeč Internet Explorer a na 22 trzích také novou službu Xbox Music. Konkurenční Sony se ovšem nechce nechat zahambit. Registrovaným uživatelům své herní konzole PlayStation 3 rozeslala newsletter informující o novinkách, které nyní nabízí PlayStation Store.

tip Docker

Inovovaný obchod umožňující za poplatek stáhnout vybranou hru přímo na pevný disk konzole má především nový design. Lze jej hodnotit jako výrazně přehlednější. S novým designem přišla i zjednodušená navigace. Tuto přestavbu PlayStation Store potřeboval jako sůl. Samotný japonský výrobce elektroniky doslova přiznává, že dřívější podoba obchodu byla zaneřáděná balastem.

Změnily se i stránky s detailem jednotlivých her. Screenshoty jsou nyní ve vyšším rozlišení. Ukázková videa je možné přehrávač přes celou plochu televizoru. Pokud jsou k dané hře v nabídce PlayStation Store dostupné nějaké související produkty (doplňky, bonusy), zobrazí se už na stránce samotné hry. V neposlední řadě pak prohledávání obchodu získalo fukci našeptávače.