Hlavní navigace

Sony údajně chystá prodej filmů přes Internet

19. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sony údajně chce na začátku roku 2007 spustit internetový obchod s filmy od Sony Pictures, ale i dalších studií. Filmy by si mohli za poplatek stahovat uživatelé next-gen konzole Sony PlayStation 3 a hand-heldu Sony Portable PlayStation. Přední výrobce herních konzolí by spuštěním této služby konkuroval Microsoftu. Uživatelé jeho Xboxu 360 mají možnost nákupu a stažení filmu z Internetu již od listopadu, přestože samotná konzole je na trhu zhruba rok.

Sony údajně chce na začátku roku 2007 spustit internetový obchod s filmy od Sony Pictures, ale i dalších studií. Filmy by si mohli za poplatek stahovat uživatelé next-gen konzole Sony PlayStation 3 a hand-heldu Sony Portable PlayStation.

Přední výrobce herních konzolí by spuštěním této služby konkuroval Microsoftu. Uživatelé jeho Xboxu 360 mají možnost nákupu a stažení filmu z Internetu již od listopadu, přestože samotná konzole je na trhu zhruba rok.

Apple nabízí filmy na iTunes již delší dobu, ovšem pouze z produkce společnosti Disney, která před časem uvedla, že během prvních dvou měsíců provozu prodala již na půl milionu filmů. Před několika dny se vynořily spekulace, že Apple by se vedle vlastního mobilního telefonu pustilo rádo i do herní konzole. (Windows IT Pro, InfoWorld)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.