Hlavní navigace

iTunes

Obchody Applu mají problémy. Padají po celém světě

Aplikační a hudební obchody Applu nemají dnes dobrý den. Uživatelé z celého světa hlásí výpadky služby.

Doba čtení: 1 minuta

Apple nasadil ochranu před lidmi, kteří zneužívají vracení zboží v iTunes

Před několika týdny jsme se divili, proč Apple nechává iTunes ve stavu, kdy si můžete nechat vrátit peníze za koupené zboží a přitom si ho nechat. Odpověď je tu.

Doba čtení: 1 minuta

Bitva o obýváky: Google streamuje hudbu rovnou do reproduktorů

Z mobilu rovnou do repráků. Firma rozjíždí svou novinku, která dostane hudbu do domácí reprosoustavy bez drátů. Musí jen podporovat technologii Cast.

Doba čtení: 1 minuta

Nákupy na iTunes můžete vrátit bez udání důvodu. Stane se z něj půjčovna?

Čtrnáctidenní lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu funguje u e-shopů běžně. Přistoupit na ni musel i Apple. Vyzkoušeli jsme, jak to funguje.

Doba čtení: 3 minuty

Apple jde k soudu kvůli iTunes. Hrozí mu miliardová pokuta

Stačilo málo. Udělat z iPodu exkluzivní přehrávač pro hudbu z obchodu iTunes.

2. 12. 2014 16:40
Doba čtení: 1 minuta

Spotify v Evropě vynáší autorům víc než iTunes

Streamovací služba Spotify vydělala muzikantům v Evropě o 13 procent víc, než činily jejich příjmy z prodeje digitální hudby na iTunes.

Doba čtení: 2 minuty

Apple rozdal album U2 zadarmo i lidem, kteří o něj nemají zájem

Nezvládnutý PR kousek Applu, nebo už je v módě zuřivě protestovat i proti tomu, že vám někdo něco nabídne zdarma?

Doba čtení: 2 minuty

Spotify v Evropě míří k překonání iTunes, výběr hudebních služeb je ale širší

Evropské příjmy, které se blíží iTunes, a brzké překonání hranice 10 milionů platících uživatelů – Spotify si vede docela dobře. Nabídka hudebních služeb ale u něj zdaleka nekončí.

Doba čtení: 3 minuty

Roman Sviták (Grada): E-knihy nevymysleli nakladatelé. Věřím, že se jednou budou i vyplácet

Nakladatelství Grada prodalo meziročně více než dvojnásobek e-knih. „Máme největší tuzemskou databázi e-knih. Bereme to jako investici do budoucna,“ říká šéf firmy Roman Sviták.

Doba čtení: 7 minut

Michal Koch (Supraphon): Prodej hudby meziročně roste o 30 % a Werich prodává víc než Gott

Supraphonline a iTunes nám přinášejí zhruba stejné obraty. Celkově generují tyto prodejní kanály okolo 90 procent příjmů z prodejů digitálních nahrávek, říká Michal Koch.

Doba čtení: 11 minut

Apple v uplynulém čtvrtletí utržil přes iTunes 4 miliardy dolarů

Příjmy z této platformy rostou každé čvrtletí v průměru o 29 procent. Uživatelé stáhnou co sekundu zhruba 1000 položek. Na každého připadá útrata ve výši 40 dolarů ročně.

13. 5. 2013 15:54
Doba čtení: 1 minuta

Twitter bude doporučovat k poslechu hudbu podle vkusu uživatele

Službu na objevování nové hudby spustí patrně dnes nebo přes víkend. Ohlášení se čeká v rámci hudebního festivalu Coachella v Kalifornii.

12. 4. 2013 10:03
Doba čtení: 1 minuta

Apple odškodní rodiče dětí, které utratily stovky dolarů za virtuální rybičky

Apple v rámci mimosoudního vyrovnání vydá až 100 milionů dolarů. Odškodnění dostanou rodiče dětí, které bez jejich vědomí kupovaly ve hrách z iTunes virtuální předměty.

Doba čtení: 2 minuty

Google mapy pro iPhone jsou na cestě, už se jen dolaďují

WSJ přinesl zprávu založenou na nejmenovaných zdrojích, podle které vybraní lidé mimo Google už dostali k vyzkoušení novou aplikaci Google Maps pro iPhone. Znamená to, že přihláška aplikace do iTunes je na spadnutí. Aplikace má obsahovat také postupné navádění, které v ní předtím pro neshody s Applem chybělo.

16. 11. 2012 14:51
Doba čtení: 1 minuta

Apple přes noc zvedl evropské ceny v App Store

Placené aplikace v iTunes App Store se přes noc pro Evropu zdražily. Zprávu o tom přinesla agentura dpa‑AFX. Ceny v eurech se zvedly o více než deset procent. Apple to neohlásil předem, tvůrci aplikací i uživatelé jsou postaveni před hotovou věc. Tvůrci si cenu nastavují sami, ale vybírají přitom z Applem připravených stupínků, a právě ty Apple zvedl. Nejnižší cena se zvedla z €0,79 na €0,89; jestliže aplikace stála €1,59, stojí nyní €1,79, a prodávala‑li se za €7,99, nyní na ni potřebujete €8…

Doba čtení: do minuty

Microsoft uvádí Xbox Music: jak obstojí proti iTunes a jaká je konkurence v Česku?

Microsoft zpřístupnil svou novou hudební službu Xbox Music prvním uživatelům. Na český trh zatím nemíří, ale kartami by mohla zamíchat na nadnárodní úrovni. Jaké platformy bude podporovat a jak si nyní stojí konkurenční služby dostupné i pro české uživatele?

Doba čtení: 12 minut

AppZapp pomůže najít změny cen aplikací v iTunes i Google Play

AppZapp se bude hodit, pokud chcete najít aplikace v iTunes i Google Play u kterých došlo ke změně ceny – ať už jde o snížení ceny nebo mimořádné prodeje zdarma. Postačí nainstalovat ZappApp aplikaci (Google Play, iTunes) na mobilní telefon či tablet a čas od času sledovat, jestli se něco zajímavého neobjevilo za výhodnou cenu.

7. 10. 2012 20:10
Doba čtení: 1 minuta

iTunes Ping definitivně končí 30. září

Už někdy v květnu vznikající zprávičky o tom, že by Apple mohlo chtít zrušit vlastni pokus o sociální síť, mají nyní jasný výsledek. Ping končí k 30. září a nové uživatele už nenabírá. Ping se objevil v září 2010 coby pokus o vlastní sociální síť od Apple založenou na sdílení hudby, ale nepodařilo se mu vyvolat zájem  uživatelů. A ani nakonec nebylo jasné, jestli cílem Pingu je reagovat na rostoucí vliv sociálních sítí nebo jenom na sílící pozice služeb pro hudební streaming. Nejistota se…

13. 9. 2012 7:46
Doba čtení: 1 minuta

Bruce Willis chce jít do boje s Applem kvůli vlastnictví písniček z iTunes

Takhle zpráva na první pohled vypadá jako vtip, ale vlastně by mohla být docela důležitá: herec Bruce Willis se podle britského deníku Daily Mail chystá vytáhnout do právní bitvy s firmou Apple. Akční hrdina totiž podle deníku zjistil, že skladby, za jejichž stažení Applu zaplatil tisíce dolarů, ve skutečnosti (jako kterýkoli jiný zákazník iTunes) nevlastní, ale pouze získal licenci k jejich užívání. To je fakt, který si řada zákazníků nakupujících digitální zboží (hudbu, filmy, knihy…)…

Doba čtení: 1 minuta

Apple vzorem v neplacení daní a šéf Yahoo lhal o vzdělání

Co dalšího se událo v uplynulém týdnu? Google a Facebook do osmi let nahradí někdo jiný, Sex.com se změnil ve „zvláštní“ Pinterest, mobilní trh si rozdělilo Apple a Samsung, databáze od Oracle má bezpečnostní chybu, ale Oracle ji opravit nechce. A pokud jste se nenaučili vyprávět příběhy, budete to mít v „sociálním“ světě těžké.

Doba čtení: 5 minut

Apple má (konečně) patent na rozhraní pro iTunes

Uživatelské rozhraní iTunes a zahrnutí aplikací, které si již uživatel koupil, způsob jakým uživatel v iTunes pracuje a kupuje obsah – to je obsah patentu 8,161,411 s názvem  „Graphical user interface for browsing, searching and presenting media items“. Společnost Apple patentovou přihlášku podala v roce 2004.

Doba čtení: do minuty

Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní

Jak si stojí po půl roce projekt MusicJet, jehož ambicí je prolomit dosavadní neúspěchy s prodejem digitální hudby na českém Internetu? Michala Horáka trápí snahy legalizovat Uložto.cz a nízké datové limity tuzemských mobilních tarifů.

Doba čtení: 12 minut

Britský gang okradl Apple přes iTunes o půl milionu liber

Jedenáctičlenná skupina podvodníků okradla on-line prodejce hudby Apple a Amazon o 500 tisíc liber. Londýnský soud za to jejího šéfa, Craiga Andersona, poslal do vězení na čtyři roky a osm měsíců. Další členové gangu byli tento týden odsouzeni k trestům od osmdesáti hodin obecně prospěšných prací po dva roky natvrdo.

Doba čtení: 1 minuta

Ostré Google Music spuštěno, stále jsme ve špatné části světa

Online úložiště pro 20 tisíc skladeb zdarma, Android Market doplněný o možnost nakupovat hudbu i z mobilních telefonů a tabletů (včetně partnerství s T-Mobile v USA), častá nabídka skladeb zdarma, propojení s Google+ a možnost sdílet zakoupenou hudbu s přáteli.

Doba čtení: 3 minuty

MusicJet a hudba v Česku. Deset let za opicemi.

Nechce se tomu skoro věřit, ale program a hlavně služba iTunes byl poprvé uveden na trh v lednu roku 2001. Trvalo tedy více než deset let, než se iTunes a prodej digitální hudby s výběrem ze slušně reprezentativního světového katalogu dostaly do Česka. Taková časová ztráta v internetovém podnikání, kde vývoj pádí dopředu šíleným tempem, by všude jinde znamenala posměch a neúspěch podnikatele – ne však v hudbě.

Doba čtení: 8 minut

MusicJet a iTunes versus Uložto

Patnáct let Česko prodej digitální hudby vlastně míjel. Až letošní podzim přinesl start dvou nejočekávanějších projektů: iTunes Store a MusicJetu, první s podporou Apple, druhý pod patronátem OSA.

Doba čtení: 7 minut

Apple potvrzuje: Český iTunes Store právě odstartoval

Obešlo se to bez zvláštního vystoupení šéfa Apple, odbylo se to jen jednou tiskovou zprávou, kterou ráno novináři dostali do svých mailboxů. Ale je to tak, pro mnohé zlomová událost nastala. Apple spustil iTunes Store pro Českou republiku. Přepnout se na něj můžete na spodku stránky aplikace volbou české vlaječky.

29. 9. 2011 8:41
Doba čtení: 1 minuta

Apple iCloud a útok na vaše zvyklosti

Když Steve Jobs v pondělí představoval iCloud, byla to až „trojka“ vzadu po operačních systémech Lion a iOS 5. Přitom jde o frontální útok na vaše zvyklosti i počítače.

Doba čtení: 9 minut

Apple dokončil službu pro streamování hudby

Apple může brzy spustit dlouho spekulovanou službu pro streamování hudby. Práce na ní jsou prý hotové. Uživatelé, kteří si zakoupí hudbu přes iTunes si ji pak budou moci online přehrávat z cloudu, což má umožnit flexibilnější přístup k hudební sbírce. Hudbu zakoupenou z počítače by pak bylo možné poslouchat přes iPod nebo iPhone, aniž by bylo nutné něco kopírovat či synchronizovat. Apple si ještě ale musí ošetřit právní nenapadnutelnost služby novými smlouvami se zástupci hudebního průmyslu.

27. 4. 2011 8:20
Doba čtení: 1 minuta

SkyTeam spustil aplikaci s aktuálními informacemi o letech

Aliance SkyTeam, do které patří tuzemský národní letecký dopravce České aerolinie, představila aplikaci pro mobilní telefony. Aplikace obsahuje přehled letových řádů členských dopravců po celém světě, informace o počasí včetně sedmidenní předpovědi, informace o odletech a příletech, upozornění na aktuální změny, letištní vyhledávač a důležitá telefonní čísla. Umožňuje také listovat letovými řády i v okamžiku, kdy není telefon připojený k Internetu.

19. 1. 2011 16:01
Doba čtení: 1 minuta