Hlavní navigace

Bruce Willis chce jít do boje s Applem kvůli vlastnictví písniček z iTunes

3. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Takhle zpráva na první pohled vypadá jako vtip, ale vlastně by mohla být docela důležitá: herec Bruce Willis se podle britského deníku Daily Mail chystá vytáhnout do právní bitvy s firmou Apple. Akční hrdina totiž podle deníku zjistil, že skladby, za jejichž stažení Applu zaplatil tisíce dolarů, ve skutečnosti (jako kterýkoli jiný zákazník iTunes) nevlastní, ale pouze získal licenci k jejich užívání. To je fakt, který si řada zákazníků nakupujících digitální zboží (hudbu, filmy, knihy…)…

Takhle zpráva na první pohled vypadá jako vtip, ale vlastně by mohla být docela důležitá: herec Bruce Willis se podle britského deníku Daily Mail chystá vytáhnout do právní bitvy s firmou Apple. Akční hrdina totiž podle deníku zjistil, že skladby, za jejichž stažení Applu zaplatil tisíce dolarů, ve skutečnosti (jako kterýkoli jiný zákazník iTunes) nevlastní, ale pouze získal licenci k jejich užívání. To je fakt, který si řada zákazníků nakupujících digitální zboží (hudbu, filmy, knihy…) neuvědomuje.

Willis by ale rád, aby rozsáhlou kolekci po jeho smrti mohly zdědit jeho dcery. Hercovi právníci prý teď hledají způsob, jak práva k zakoupeným písním převést na rodinný svěřenecký fond. Další možností je přímý soud s Applem. Willis prý také zvažuje, že podpoří hnutí, které se v pěti amerických státech snaží právní cestou dosáhnout toho, aby lidé mohli zakoupenou muziku snadněji sdílet.

MMF24

Pokud se zpráva bulvárního deníku potvrdí, mohla by podpora celebrity přispět k tomu, že se licenční podmínky jednoho dne opravdu změní.

EDIT 4.9.: Tak jak jsme se obávali, zpráva bulvárního deníku zřejmě pravdivá není, Willisova manželka ji na Twitteru popřela. Je zajímavé, jak někdy i vymyšlené zprávy dokáží upozornit na zcela reálný problém.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).